Image
Image

Yönetim Kurulu Başkanı

MUSTAFA CİHAN

Ülkemizin ve işletmelerin ekonomik kalkınmasında görünmeyen ama büyük etkisi olan belgelendirme sektörünün bir temsilcisi olmak sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Sorumluluğumuz çerçevesinde Gelişmeyi ve Geliştirmeyi birinci gündem maddemiz yaptık; belgelendirme ve kalitenin üst düzey bir meslek sektörü olduğunu tüm gençlere anlatmayı ilke edinerek üniversitelerde ve meslek odalarında on binlerce kişiye farkındalık eğitimleri verdik.

Sigmacert Global A.Ş. olarak çözüm önerisi olmayanın eleştirme hakkı yoktur vizyonu ile faaliyet gösterdiğimiz alanlarda gündemi yakında takip edip, kurumlarımız ile ortak çalışmalarda bulunuyoruz. Kurumsal hafızası olmayan kurum ve kuruluşların global pazarda yer edinmesinin imkansız olduğu günümüzde, kalite alanında yatırımlar yaparak tacirlerimizin daima en büyük destekçisi oluyoruz. Kurumsal ve kalıcı şirket olmanın krizleri iyi yönetmekten geçtiğine inanarak, pandemi döneminde işletmelerin birçoğu küçülmeye giderken, biz Gıda Laboratuvarı, Eğitim ve Helal Belgelendirme konusunda yatırımlarımıza devam ettik.

Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde 81 ilde çalışmalarımızı daha etkin yürütebilmek ve bölge kalkınmalarına destek olmak adına denetçi ve teknik uzman yetiştirme projesi gerçekleştirdik. Projemiz vasıtası ile 255 kişiyi işletmemize ve ülkemize yeni denetçi ve teknik uzman olarak kazandırdık.

Yaşadığımız coğrafyanın farkında olarak ülkemiz ve işletmemizin kalkınmasına destek olacak birçok projeyi de bir arada yürüterek nitelikli insan yetiştirilmesinde etkin rol aldık. Çalışmalarımızı günü kurtarmak adına değil uzun vadeli planlar ile gerçekleştiriyoruz. Hedeflerimiz net, yol haritamızı ise günün şartlarına uygun olarak yetkin kadromuz ile 5 yıllık ve 10 yıllık çalışma planlarımızı hazırladık.

Uzun vadeli hedefler ve dönemin gerektirdiği çözüm yolları ışığında; yenilikçi, ekip çalışmasına ve iletişime önem veren vizyonumuz ile sosyal projelerimizi ve hizmetlerimizi her geçen gün çağın gerekliliklerine göre geliştirerek çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Gençleri Anlayan, Geleceği Anlar…

Ülkelerin gelişmesi ve kalkınmasındaki en önemli etken genç nüfusu doğru değerlendirmektir. Dünyanın değişimine hızlı uyum sağlayan gençlerimiz için bazen bulundukları ortam dar gelir. Anlaşılmadıklarını düşünerek farklı düşünce ve tarafların içinde kendilerini bulmak ve geliştirmek isterler. 

Farklı bir açıdan bakacak olursak; gençlerin gelişmesi şirketleri, şirketlerin gelişmesi de ülkelerin gelişmesini ve kalkınmasını sağlar. Şahsım ve şirketlerim olarak bugüne kadar 204 üniversiteden 72382 öğrenci kardeşimize ücretsiz eğitimler vererek gelişimlerine katkı sağlamaya çalıştık. Ayrıca 94 üniversitede de tecrübe paylaşımları gerçekleştirdik. Üniversiteli gençlerimiz ile sürekli bir arada olmak hem onları anlamayı kolaylaştırdı hem de bizim geleceğin beklentilerine göre yol haritaları oluşturmamızı sağladı.

Çözüm Önerisi Olmayanın, Eleştirme Hakkı Yoktur…

Yaşadığımız evde, mahallede, okulda, arkadaş çevresinde, toplum içinde ve özel alanlarımızda sürekli ya eleştiririz ya da eleştiriye maruz kalırız. Ancak bu eleştirilerin sonucunda kimse herhangi bir aksiyon almaz. Bu sebeple hayatımıza düstur edindiğimiz “Çözüm Önerisi Olmayanın Eleştirme Hakkı Yoktur’’ sözü gelişmemize ve geliştirmemize katkı sağlamıştır. Gençlere en önemli tavsiyem şudur; sizlere farklı öneriler sunmadan sürekli yaptığınız veya yapacağınız işleri eleştiren kişilerden uzak durun. Ancak istişare kültürünü de en etkin şekilde kullanın. Tecrübesine inandığınız kişileri çevrenizde bulundurun. 

Hayalleri Olanın Mesaisi Olmaz…

Çocukluktan başlayan; “Büyüyünce ne olacaksın?” sorusu aslında sürekli bir hedefe yönelmemize vesile olmuştur. Bazı kişilerde bu sorunun cevabı çok kez değişmiş bazılarında ise kalıcı olmuştur. Bizleri hedeflerimizden uzaklaştırmak için binlerce haklı olduğunu savunduğumuz düşünce ve olay ile karşı karşıya kalırız. Hedefimizin gerektirdiği işlere gereğinden fazla zaman verdiğimiz için hedeflerimize vakit kalmaz. Bu sebeple hayallerimiz varsa mesai ve zaman kavramını unutmamız gerekmektedir. 

Burada anlatmak istediğim; hayat, yaşamadan sadece hedefe yönelmek değildir. Zaman yönetimini öyle bir yapmak gerekir ki hem sosyal ve aile bağlarını güçlü tutmak hem de hedeflerimize zaman ayırmak gerekir. Fırsatlar hazır olanı sever, her konuda kendimizi yetiştirmemiz gerekir. 

Sigmacert Global A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cihan hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

+90 312 385 08 85

teklifal@sigmacertglobal.com

Bahçekapı Mah. Sanayi Bulvarı. Şaşmaz Bussiness Plaza. No: 18-24 Etimesgut/Ankara