Image
Image

22716-GMP

TEMEL EĞİTİM

BASIC TRAINING

International Certification

ISO 22716:2007 GMP (İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI) TEMEL EĞİTİMİ

GMP, ürünlerin iç ve dış kaynaklı konteminelerin önüne geçmek ve bu kontaminasyonu azaltmayı amaçlar. Bu uygulama gıda ürünlerinin üretim, dağıtım ve lojistiği esnasında kaliteyi sağlamak amacıyla yapılır.Bu temel eğitimle birlikte GMP tüm aşamaları katılımcılarla paylaşılır ve bu konudaki tüm detaylar anlatılır. Katılımcılar işletmelerinde bu teknik düzenlemeleri yaptığında nasıl fayda sağlayacağını özümsemiş olmaktadırlar.

ISO 22716:2007 GMP (İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI) İÇ TETKİK EĞİTİMİ

İç tetkik; yönetim sistemi uygulayan firmaların belirli aralıklarla standart maddelerine göre tarafsız şekilde yapılan denetimdir. Bu tetkiki yapabilmek için tetkik edilecek standart konusunda ve ISO 19011 konusunda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. ISO 22716 İç tetkik eğitimi ile bu standartlar konusunda bilgi sahibi olmanın yanında bir tetkikin nasıl yapılacağı, standart maddeleri için hangi soruların ne şekilde sorulacağı, denetçi özellikleri konusunda beceriler kazandırılır. Bu eğitimin sonunda katılımcılar iç tetkikçi ünvanı alarak yönetim sistemleri iç tetkiklerini yapabileceklerdir.

ISO 22716:2007 GMP (İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI) DOKÜMANTASYON EĞİTİMİ

ISO 22716 Dokümantasyon eğitiminde; dokümantasyon oluşturmanın genel şartları, doküman numaralandırma, çizelgeler, prosedürler, talimatlar, destek dokümanların nasıl oluşturulacağı konusunda bilgilendirme yapılır. Ayrıca üretim hatları için formlar, numune alma talimatları, düzeltici faaliyetler, şikayetler, geri çağırma dokümanlarının nasıl organize edileceği bu eğitimin önemli konuları arasındadır.

+90 312 385 08 85

teklifal@sigmacertglobal.com

Bahçekapı Mah. Sanayi Bulvarı. Şaşmaz Bussiness Plaza. No: 18-24 Etimesgut/Ankara