Image

Sigmacert Global gururla sunar! Türkiye'nin en kapsamlı gıda laboratuvarı hizmetinizde.

Gıda güvenliğine ulusal güvenlik kadar önem vererek ve toplum sağlığını en üst düzeyde koruyarak, endüstriyel ve sosyal sorumluluğumuz ile yaptığımız tüm çalışmalarla birlikte bilimsel ve akademik titizlik göstererek yaptığımız güvenilir ve hızlı analizler gıda endüstrisini üretimden tüketime kadar desteklemektedir.

SQR International Certification

GDO ANALİZİ

Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO), genetik mühendisliği teknikleri kullanılarak genetik materyali değiştirilmiş bir organizmadır. Bunlar genellikle soya fasulyesi, pamuk, şeker pancarı ve mısır içerir. Gıda, tarım, zooteknik ve tıp sektörü gibi birçok alanda (örneğin insan insülini üretimi, rekombinant aşılar vb.) yaygın olarak kullanılmaktadır.

GDO testi, genetiği değiştirilmiş organizmaların basit bir şekilde tespit edilmesinden daha fazlasıdır. Artan ekim rakamları, küresel ticaret rotaları ve farklı ülkelerde değişen onay durumları, tohum, gıda ve yemde genetiği değiştirilmiş organizmaların tespiti için akıllı, özel analizleri gerektirmektedir.

Soya, mısır, pamuk ve şeker pancarı bitkilerinin kullanıldığı ürünler başta olmak üzere ürün içeriğinde GDO olup olmadığının ve üretim hattı boyunca herhangi bir aşamada farklı bir GDO’lu bileşenin ürüne bulaşıp bulaşmadığının belirlenmesi amacıyla gıda ve yem firmaları tarafınca talep edilmektedir. GDO tarama analizi (p35s, tnos, pfmv), gdo tarama analizi (bar geni aranması), bitki spesifik soya geni aranması, bitki spesifik pamuk geni aranması, bitki spesifik mısır geni aranması analizleri gerçekleştirilmektedir.

GDO ANALİZİ | ETİKET BİLGİSİ

GDO ANALİZİ TEKLİF AL

GDO ANALİZİ | Ürün Standart No:

ANALİZLER
GDO Tarama Analizi ( Düzenleyici elementler ve olası GD - Bitki Türü Tarama )
GDO Tip Belirleme Analizi ( Her Bir GDO tip / çeşit / tür için )
GDO Miktar Analizi ( Her Bir GDO tip / çeşit / tür için )

+90 312 385 08 85

teklifal@sigmacertglobal.com

Bahçekapı Mah. Sanayi Bulvarı. Şaşmaz Bussiness Plaza. No: 18-24 Etimesgut/Ankara