Image
Image

20000-1:2018

International Certification

ISO/IEC 20000-1:2018 BİLGİ TEKNOLOJİLERİ HİZMET YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?

ISO/IEC 20000-1, kuruluşların bilgi teknolojileri yönetiminde yüksek hizmet kalitesi sağladıklarını kanıtlayan uluslararası bir Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi standardıdır. Bugün, çeşitli kuruluşlarda veya tüm endüstri sektörlerinin neredeyse tüm iş kollarında, veri veya bilgi depolamak, almak, iletmek, çalışmak ve işlemek için hizmet sağlayıcılarının kendilerine sunduğu iş hizmetlerine olan ihtiyaç giderek artmaktadır.

KİMLER UYGULAYABİLİR?

Tüm hizmet sağlayıcıları; kargo şirketleri, yazılım firmaları, kargo şirketleri, lojistik şirketleri, çağrı merkezleri, bankalar, kamu kuruluşları bilgi işlem daire başkanlıkları, internet hizmeti sağlayıcıları, e fatura firmaları, elektronik arşivleme ve yedekleme firmaları, telekomünikasyon hizmeti veren firmalar, web hizmeti veren firmalar ISO/IEC 20000-1 standardını uygulayabilirler.

AVANTAJLARI NELERDİR?

ISO 9001 Kalite yönetim sistemini temel alan ISO/IEC 20000-1 standardı, kuruluşun süreç tabanlı bir yaklaşım izlemesini sağlar. Müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için yönetilen hizmetleri etkili bir şekilde uygulamanıza ve daha fazla müşteri kazanmanıza yardımcı olur. Hizmet sağlayıcısı kuruluşun yönetim süreçlerini etkin bir şekilde işletmesi, izlemesi, ölçmesi ve gözden geçirerek sürekli iyileştirmesi için bir rota belirler.

ISO/IEC 20000-1 standart sertifikasını almak ve standart gereksinimlerini uygulamak, kuruluşunuzun kilit operasyonel süreçlerinde bilgi aktarımını ve çeşitli elektronik ortamdaki iletişim türlerini kolaylaştıran teknolojilerle BT hizmetlerini etkili bir şekilde yönetme becerinizi geliştirerek, güven inşa etmenizi, finansal kayıpların önüne geçerek maliyeti kontrol etmenizi ve rekabette farklılaşmanızı sağlayacaktır. Bu da yönetim sistemini ve işinizi sürekli olarak geliştirir.

+90 312 385 08 85

teklifal@sigmacertglobal.com

Bahçekapı Mah. Sanayi Bulvarı. Şaşmaz Bussiness Plaza. No: 18-24 Etimesgut/Ankara